Можливо, ви ще не мали досвід з Dolby Atmos. Незважаючи на те, що ця технологія існує з 2012, вона зовсім недавно стала популярною. Ця технологія стала превалювати над конкурентними технологіями і все більше і більше телевізорів стало її підтримувати, а тілі індустрія все частіше почала вбудовувати в свої телевізори систему Atmos.

Поки ви самі не спробували, дозвольте нам розповісти трохи про цю технологію об'ємного звучання.

Що таке Dolby Atmos?

Розроблено в 2012, Atmos розширює стандартні 5.1 і 7.1 аудіо системи щоб дати дозволити вам «почути» звук розміщений навколо вашої кімнати, щоб створити всеохоплюючий «3D» звук.

В кінотеатрах, де ця технологія була вперше застосована, до 64 колонки були не тільки розміщені навколо, але і в різних точках від вас, а також і над вами. Це додавало «високе» вимір звуку, створюючи півсферу колонок, які дозволяли творцям кіно і звукорежисерам направляти певний звуковий в певні області кімнати з високим ступенем точності.

Одна з головних, якщо не найголовніша важливість про Dolby Atmos - це концепція аудіо об'єкта. Раніше, звуки були обмежені специфічними каналами - порціями аудіо, які Маршрутізірованний через певні колонки.

З Dolby Atmos звукові інженери не повинні були лімітувати звук на певні канали. Вони можуть визначити де і звідки відбуватися певний звук і куди його потрібно направити, а Atmos система синтерпретірует дані і відтворить звук в 3D «просторі».

Як результат, звук, який чути как-будто він виходить зі стін кімнати навколо тебе. Можуть бути почуті краплі дощу, що впали на листок поруч з тобою, вертоліт звучить так, ніби він летимо поруч з тобою. Окремі звуки більш не виділені на окрему колонку або звуковий канал.

З Atmos грунтовний рівень звуку до сих пір змішаний, використовуючи підхід канального рівня. Звук буде оточуючим, статичним, який не вимагає конкретного розміщення. Зверху цього рівня, «аудіо об'єкти» будуть розміщені нарівні з перспективними просторовими метаданими, щоб створити більш динамічний і красивий звук. Технологія дозволяє до 128 аудіо каналів, 10 з яких буду використані для основного рівня, залишаючи 118 каналів для аудіо об'єкта.

Використовуючи об'єктно-орієнтована звук також означає, що звукові дані можуть бути розширені на різні формати. 64 колонки це найкращий спосіб поліпшити Atmos звуковий масштаб. В тому сенсі, що не тільки за рахунок збільшення кількості колонок, але за рахунок самого принципу «аудіо об'ектірованія» і того як вони можуть бути імплементовані в різні формати.

Не важливо, слухаєте ви 64х моніторну систему або домашню систему 7: 1 формату або навіть просто звичайні навушники, все необхідна інформація буде присутній в 128 аудіо об'єктах і буде відтворюватися з точністю, роблячи технологію неймовірно адаптивної.

Де почути Dolby Atmos звук?

Найпростіший спосіб почути що таке Atmos - це піти в кінотеатр, який вже проапгрежен до цієї технології. На жаль, в Україні, майже всі кінотеатри не використовують цю технологію.

Dolby Atmos будинку

Так, ви не зможете побудувати 64-моніторну систему будинку, але ви все одно можете отримати хороший Dolby Atmos в кімнаті. Домашні системи з Atmos на борту здатні відтворювати 128 аудіо об'єктів на 7: 1 системі.

Вам не потрібен передовий Blu-ray плеєр. Зараз більшість не дорогих медіа програвачів і ресіверів підтримують цей формат.

Ресивер повинен підтримувати декодування Atmos. Доступно ен багато опція від 11.2-канальних до 7.2-канальних.