Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Тонарми

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою

Сучасні музичні програвачі, що працюють з актуальними носіями, ламаються досить рідко завдяки надійній електроніці всередині. Якщо ж вони все-таки виходять з ладу, то ремонтом займаються майстри за зачиненими дверима, і що саме відбувається з платами і мікросхемами - рідко нас цікавить. Проте, все ще не дуже популярна користується, здавалося б, застаріла техніка - вінілові програвачі. При відомому рівні вправності, ми завжди можемо замінити ту чи іншу деталь, якщо зможемо знайти підходящу. Однією з таких легко замінних деталей є тонарм - важіль звукознімача, та сама «ручка», на якій знаходиться головка з голкою.
Даний важіль - найважливіша частина програвача вінілових платівок. Він не тільки є кріпленням для головки звукознімача з голкою, але також дозволяє цій голці легко переміщатися поперек пластинки під час програвання. Тонарм, як і будь-які штучно створені предмети, можуть бути якісними і «подешевше». Важіль повинен забезпечити оптимальний тиск голки на платівку, щоб зменшити знос одного і іншого. Головка звукоснимателя повинна слідувати по спіралі плавно, без затримок або стрибків. Кожен виробник пропонує користувачам тонарм зі своїми специфічними характеристиками і можливостями підстроювання. З чого ж почати при виборі?
З огляду наявних вихідних, адже вінілові програвачі - це система, і всі її елементи і запчастини повинні оптимально поєднуватися, щоб прослужити довго і якісно. Краще орієнтуватися на виробника і по можливості брати всі деталі однієї марки.
Тонарм бувають двох типів:
- поворотні, основа яких закріплюється нерухомо на столі програвача, а переміщення забезпечує система підшипників;
- тангенціальні, що нависають над платівкою статично, з підвішеною до коромисла головкою, яка вільно рухається в обох напрямках, забезпечуючи зчитування запису від краю до центру.
У першому випадку крім репутації виробника варто звертати увагу також на довжину самого «коромисла», що нависає над платівкою: чим воно довше, тим більшу окружність охоплює, що передбачає меншу кількість неточностей при зчитуванні. Особливі J-образні або S-образні конструкції поворотних тонарма в програвачах вінілу також знижує відсоток помилок і стрибків.
Тангенціальних тонарма на ринку менше, вони складніше і часто дорожче звичних поворотних. Вінілові програвачі такої конструкції цінуються більше, так як практично виключають помилки (зісковзування, скачки і т.п.) при зчитуванні записи. Досягається це тим, що головка надійно зафіксована і завжди рухається перпендикулярно радіусу пластинки. Але є і свої проблеми з тангенціальними тонарма - тиск головки вище, через що звук може спотворюватися, що компенсується використанням сервоприводів або ж повітряної подушки. Будь-яке з цих рішень підвищує вартість деталі і вимагає більш частого обслуговування вінілового програвача.
Як бачите, при виборі тонарма для вінілового програвача варто звертати увагу на велике число деталей. Як і в будь-якому підприємстві, важливо не поспішати і розглянути всі можливі варіанти.

Вгору