Додайте товари для порівняння
Додайте товари в побажання
0
Мій кошик
Укр

Тилова акустика

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Що таке тильна акустика

Щоб вибудувати якісну акустичну систему в домашньому кінотеатрі або громадському просторі, варто врахувати багато нюансів, але в першу чергу потрібно подбати про фронтальні і тильні колонки. Різниця між цими складовими досить велика. Так, фронтальна акустика - це перше враження слухача. Іншими словами, потрібно подбати не тільки про якість обладнання, але також про відповідність окремих колонок один одному, а також добряче постаратися при налаштуванні звуку. Тому на фронтальній акустиці, як правило, намагаються не економити, купуючи якісні підлогові колонки. Поличні і настінні моделі користуються меншою популярністю, але вони можуть стати чудовою знахідкою в специфічних приміщеннях. Вбудовувані ж колонки для фронтальної акустики практично не годяться, але, знову-таки, все залежить від умов - фінансових можливостей і особливостей приміщень. Взагалі не застосовуються в якості основи в таких випадках діпольні аудіокомплекси.

З тиловою акустикою все трохи інакше. Зокрема, до тилових колонок часто пред'являють набагато менше вимог. Іншими словами, тут можна використовувати будь-які більш-менш якісні колонки, які при цьому не обов'язково дублювати для кожного каналу. Важливо, щоб звучання кожної колонки не так вже сильно відрізнялося від звучання інших.

Проте, вибирати тилову акустику навмання все ж не варто, так як ця частина системи відповідає за обсяг звуку, за загальне враження і, в той же час, дозволяє оцінити окремі деталі і відтінки. Сучасні системи на п'ять каналів покривають, зазвичай весь частотний діапазон, і якщо тилові колонки підібрані погано, оцінити всю повноту і різноманітність звуку буде складно. Іншими словами, на тиловий акустиці можна заощадити, але старатися в цій справі все ж не варто.

Для тилових акустичних систем зазвичай використовують підлогові або ж настінні моделі. Колонки вибирають також з урахуванням положення дифузора, який повинен знаходиться на передній панелі, так як від розміщення на задній ніякого профіту для звучання не буде. У випадку з фронтальними системами справа йде трохи інакше, так як багато залежить від бажаного ефекту, а тому колонки можуть бути і зовсім без дифузора.

Тилова акустика буває двох типів:

- спрямована, дозволяє домогтися максимальної якості і, головне, чіткості звуку одночасно від багатоканальних і від цифрових форматів. Зокрема розташовані в тиловій зоні спрямовані системи можуть створити прекрасну локалізацію звуку, особливо при точному розміщенні та налаштування.

- діпольна акустика, це акустика в якій використовуються парні динаміки, що випромінюють коливання з різними фазами. Зазвичай такі системи застосовуються для відтворення звукового контенту в форматах Dolby Pro Logic або ж Dolby Surround. Іншими словами, діпольний варіант необхідний не для точно локалізованого чіткого звуку, а для створення трохи розмитого фону, що дозволяє не сильно піклуватися про розташування колонок.

Моделі для тилової акустики можуть бути різних конструктивів. Все залежить від бюджету, специфіки приміщення і загального формату системи. Безумовно, якщо бюджет дозволяє, то краще за все не бояться і брати готові системи одного виробника, під які, бажано, виділити окрему кімнату і обладнати її найкращим чином. Покупка комплекту значно спростить процес установки і настройки всієї системи, дозволить економити час на синхронізації. Якщо ж тилову акустику доводиться купувати до вже наявної фронтальної системі, спробуйте знайти спеціалізовані колонки, бажано, того ж виробника. В крайньому випадку звертайте увагу на специфікації динаміків і підбирайте колонки, виходячи з цієї інформації.

Вгору