Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Підсилювачі потужності

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Підсилювачами потужності називають пристрої або елементи систем, основним завданням яких, як зрозуміло з назви, є посилення сигналу до певного рівня. Посилення зазвичай відбувається за рахунок енергії, одержуваної від стороннього джерела, але також може здійснюватися шляхом зменшення інших характеристик оброблюваного сигналу. Залежно від того, який саме метод використовується, підсилювачі можуть бути активними або ж пасивними. Варто підкреслити, що підсилювач працює тільки з однією з характеристик, не змінюючи сам тип сигналу.

Серед усієї безлічі підсилювачів потужності виділяють так звані УЗЧ - електронні пристрої, які посилюють звукові частоти. Вони можуть працювати в різних діапазонах, але найпродуктивніші і дорогі моделі зазвичай охоплюють широкий спектр звукових частот в діапазоні від 0 Гц і аж до 200 кГц.

Підсилювачі потужності звукової частоти - досить популярна і технологічно опрацьована група пристроїв. Більш того, сьогодні вони практично незамінні в сфері аудіосистем різних типів. Вони використовуються в будь-яких областях, де виникає потреба в них. Так, підсилювачі можуть продаватися в окремому корпусі, як окремий пристрій, але також часто інтегруються в уже готові звукові системи, телевізори, музичні центри, AV-ресивери, радіоприймачі, більшість сабвуферів та інше.

Більшість підсилювачів звукових частот складаються з двох частин - попереднього підсилювача, завдання якого полягає в посиленні сигналу до рівня, необхідного для роботи другої частини - власне, підсилювача потужності. Користувачеві при цьому доступні кілька опцій, включаючи регулювання гучності, а також тембру. Іноді останній регулятор оформлений у вигляді повноцінного еквалайзера, що охоплює широкий спектр частот.

Довгий час підсилювачі створювалися на основі електронних ламп і були основними по конструктивним типом до 70-х років минулого століття. З часів їх почали витісняти транзисторні пристрої, які застосовуються і користуються популярністю донині, але все частіше поступаються місцем іншому типу - інтегральним підсилювачів потужності. Дані «усилка» побудовані на основі інтегральних мікросхем. Основна їхня перевага - дуже малі розміри і, отже, відносна дешевизна виробництва. Один кристал мікросхеми, зокрема, може одночасно вміщати як попередній, так і крайовий підсилювач потужності. Їх просто інтегрувати в плату DVD-програвача або аудіосистеми будь-якої складності. Також популярністю користуються гібридні підсилювачі, при створенні яких застосовуються різні типи активних елементів.

При виборі підсилювача для домашнього кінотеатру багато звертають увагу саме на потужність, але, як ми знаємо, більше не завжди означає краще. Вартість підсилювача залежить від покоління, яке, в свою чергу, вказує на якість відтвореного звуку. Іншими словами, якщо ви купите найпотужніший «усилок», толку від цього може не бути, якщо дана потужність буде зайвою для вашої аудіосистеми, або ж якщо у неї дуже низька чутливість. Так, це ставлення обернено пропорційно - чим нижче чутливість акустики, тим більше потрібно потужності для посилення звуку.

У всьому варто шукати золоту середину, і акустика в цьому відношенні не виключення. Підсилювач і аудіосистема повинні бути узгоджені, оптимізовані один під одного за різними характеристиками. Тому краще звертати увагу на новизну моделі, на покоління даної техніки, а вже потім на потужність.

Підсилювач потужності звуку: головний мускул аудіо-системи

Такий пристрій, як підсилювач, не відрізняється великою кількістю функцій і дуже завантаженим дизайном. Основне його завдання — прийняти на себе звук і посилити його до потрібного ступеня. Його застосовують в аудіо системах, де він займає місце між передпосилювачем і акустичними колонками. Виходячи з таких завдань і виник підсилювач потужності звуку. Купити в Україні його можна від різних виробників, в будь-якому ціновому діапазоні через наш інтернет-магазин Showtime.

Область використання

Сфера застосування підсилювачів надзвичайно широка. Даний прилад можна підключити до медіаплеєра, оснащеному передпосилювачем. Приєднується він також до пульта мікшера або звукової карти. У багатоканальному варіанті з його допомогою можна наповнити звуком великий зал кафе, ресторану, торгово-розважального центру.

Основні різновиди

Підсилювачі потужності звуку купити в Києві, Львові, Харкові та інших містах України можна різних видів. В першу чергу їх розрізняють аналогового і цифрового типу. Їх характеристики можна представити таким чином:

  • Аналоговий — підсилює вхідний сигнал, збільшує напругу і струм. Для цього він оснащений тороідальним трансформатором і відповідними конденсаторами.
  • Цифровий — сучасний варіант, оснащений ЦАПОМ і імпульсним блоком живлення. В результаті він може оцифрувати вхідний сигнал і збільшити його в імпульсному вигляді. Після цього він перетвориться назад в збільшений аналоговий сигнал.

Останній варіант не найкращим чином відбивається на якості виходить звуку. Але такий підсилювач потужності з каталогів провідних виробників дозволяє заощадити місце в коробці апарату, енергію на посилення звуку, а в кінцевому підсумку — фінанси користувача.

Потужність обладнання

Це один з основних параметрів при виборі підсилювача. Купувати його краще з невеликим запасом, що буде корисно для якості звучання. Це важливо, щоб слухати і смакувати музику, дивитися фільм навіть при тихому звуці з відмінними акустичними характеристиками. Наприклад, якщо у вас в початковому варіанті:

  1. Колонки потужністю 50 Вт — підсилювач знадобиться в 75-100 Вт.
  2. Колонки потужністю 100 Вт — підсилювач підійде на 100-200 Вт.

Кількість каналів

За даним параметру підсилювач потужності замовити потрібно з урахуванням системи, параметри якої будуть збільшуватися. Розрізняють пристрої даного типу:

  • Моно. Підсилювач розрахований на один канал.
  • Стерео. Апарат розрахований на два канали.
  • Багатоканальні. Можуть мати 2-16 каналів.

Мостове підключення

У такому варіанті на 2 вихідні клеми підсилювача підключається одна колонка. Це дозволяє подвоїти рівень посилення акустичних характеристик. Скористатися такою функції дозволяє спеціальний перемикач.

Балансне підключення

У нас можна підсилювач потужності купити з балансні сигналом. Це один з кращих способів трансляції аналогового сигналу на сьогоднішній день. Він унікальний тим, що в його природі є три провідника. 2 з них інформаційні та один — для функції земля. Сигнали від прямого і інверсного провідників накладаються один на інший. Завдяки цьому вдається уникнути перешкод. Це актуально, оскільки навіть в самому підсилювачі перешкоди можуть посилюватися.

Вартість підсилювача

При виборі в даних приладів слід враховувати, що їх вартість зазвичай прямо паралельна видаються акустичними характеристиками:

  • Найдорожчі — це не дуже потужні підсилювачі потужності звуку, що мають два канали і виконують стерео посилення.
  • В середньому ціновому діапазоні більш потужні прилади, оснащені балансним виходом і двома парами акустичних клем.
  • Найдорожчі підсилювачі — багатоканальні або стерео апарати з можливістю каскадного підключення.
Вгору