Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кожен поціновувач музики знає, наскільки важливо максимально якісне звучання запису. Саме це бажання штовхало розвиток носіїв і персональної акустичної техніки протягом усього ХХ століття. Сьогодні сучасна техніка і носії - це високотехнологічні пристрої, які дозволяють домогтися бажаного якості при певних витратах і зусиллях. Організувати домашню акустичну систему для прослуховування музики можна різними способами, все залежить від досвідченості меломана в технічних питаннях, а також від передбачуваного бюджету. Можна зібрати систему з колонок і програвача різних марок, спираючись на свої знання, але можна довіритися виробникам і купити вже готовий комплект - музичний центр з оптимізованими, узгодженими компонентами.
Музичний центр - це, за визначенням, вже якісна звуковідтворюючу апаратуру. Передбачається, що такий центр може працювати з різними носіями і пропонує широкі можливості по налаштуванню характеристик звуку. Проте, так як дана техніка досить популярна вже кілька десятиліть, то на ринку існує величезна кількість моделей, різного ступеня новизни і якості. Більш того, всередині даного сегмента існують свої ніші - музичні центри для домашніх вечірок, для меломанів, для взаємодії з домашніми кінотеатрами і т.д.
В ході вибору відповідної системи варто відповісти на кілька простих запитань - під які цілі, в якому приміщенні і як часто ви плануєте використовувати музичний центр. Це дозволить для початку визначитися з габаритами і потужністю апаратури. У цьому сенсі розрізняють три типи музичних центрів:
- мікросистеми припускають наявність лише одного блоку, що вміщає і колонки, і програвати, і підсилювач, що займають не більше 180 мм в ширину;
- мінісистеми можуть складатися з декількох блоків, ширина кожного з яких не перевищує 280 мм;
- мідісістеми - це багатомодульні збірки для професійних потреб.
Перший тип - це музика на кухні, коли ви готуєте. Також мікросистеми можна брати в поїздки за місто, на дачу або ж на природу. Вони малопотужні, зазвичай до 50 Вт, невеликого розміру, але все ж цілком справляються з відтворення звуку в гідній якості.
До другого типу відносяться ось ті всі музичні центри, які ви представляєте, коли чуєте це словосполучення. У переважній більшості випадків мінісистеми складаються з трьох-чотирьох блоків, в залежності від того, винесено чи усилок в окремий корпус. Потужності такої системи - 50-100 Вт - цілком достатньо для будинку або квартири. Музичні центри даного типу володіють повним набором налаштувань еквалайзера, працюють в більшості випадків з декількома актуальними носіями, мають вичерпний набір аудиовходов і виходів, а новітні моделі можуть підтримувати також мережеві функції, сумісні з сервісами «розумних будинків». Щодо потужності: важливо прикинути напевно, як голосно вам доведеться включати систему, щоб озвучити те чи інше приміщення. Якщо колонки в переважній більшості випадків будуть надриватися, використовуючи більш ніж 70% потужності - беріть потужніший. При такому надриві втрачається якість звуку, а також швидше «зношується» апаратура.
Наступний пункт - комплект звуку. У більшості випадків достатньо простий стереопари + сабвуфер. Великі приміщення краще заповнювати з усіх боків і брати 5.0 / 5.1 системи. Далі все залежить від ваших уподобань. Варто визначитися з носієм - чи потрібен вам тільки CD, або ще й DVD привід. Може, ви шанувальник Blu-ray, або ж передбачає використовуватися виключно флеш-накопичувачі, підключати смартфон, транслювати музику зі стрімінгових сервісів. При виборі також можна спиратися на список підтримуваних форматів, який, втім, досить змістовний у всіх сучасних музичних центрів.
Важливий пункт - матеріал, з якого виготовлені колонки. Кращим все ще залишається дерево - воно максимально позитивно впливає на якість звуку, але при цьому передбачає великі габарити, громіздкість. Пластик деренчить на середніх і низьких частотах, але легше. Оптимальний вибір - пресована деревна стружка, MDF. Моделі з даного матеріалу в міру важкі, справляються з усіма частотами і в той же час дешевше повноцінного дерева.