Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

ЦАП (DAC)

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Цифро-аналоговим перетворювачем, як зрозуміло з назви, є пристрій, що забезпечує зв'язок між цифровим світом двійкового коду і аналоговими сигналами струму, напруги, заряду. ЦАП застосовується у великій кількості різних пристроїв, включаючи і сучасні звукові системи. В цьому випадку цифро-аналоговий перетворювач, або ж декодер, як його ще називають, приймає на вході цифровий сигнал у вигляді імпульсно-кодової модуляції, декодує його допомогою кодеків і на вихід пропонує вже звичний аналоговий сигнал. Все це на перший погляд здається складним, але насправді - добре опрацьована технологія, що застосовується повсюдно в дорогих і дешевих моделях звукових програвачів протягом десятиліть.
Імпульсно-кодова модуляція, наприклад - обов'язкова процедура при стисненні аналогового сигналу, яким є голос, відео або ж телеметрія в цифровий код. Кодек - програма або ж пристрій, який цю процедуру виконує в обох напрямках. Таким чином, цифро-аналоговий перетворювач - модуль, який все це вміщує і, отже, просто незамінний в століття цифрових технологій. Адже все більше популярності набирає контент з мережі - двійковий код, який ми можемо сприйняти тільки після розшифровки. Іншими словами - ЦАП є пристроєм, що значно підвищує якість цифрового відео / звуку. У той же час, якщо у вас є якісний підсилювач, то окремий модуль ЦАП купувати немає сенсу, так як «усилка» часто вже мають вбудовані декодери.
Завдяки своїй важливості, найчастіше характеристики ЦАП визначають також основні характеристики всієї системи. Тому, вибираючи музичний центр або ж домашній кінотеатр для дому, варто звертати увагу і на декодер, якщо є можливість отримати про нього хоч якісь відомості.
У зв'язці з комп'ютером ЦАП виконує роль зовнішньої продуктивної звукової карти. Підключається до ПК цифро-аналоговий перетворювач зазвичай через USB і не вимагає доустановки дров. Крім цього ЦАП можна підключити до: будь-якого виду програвачів дисків, до медіаплеєра, до музичних центрів і навіть до ігрових консолей, якщо вас цікавить якість ігрової озвучення і саундтрека.
При виборі більше уваги варто обертати не на технічні характеристики, які у переважної більшості моделей збігаються, але на функціональні можливості, які з кожним роком збільшуються. Завдяки зростанню уваги до якості звуку виріс і попит на ЦАП, що залучає різних виробників в конкурентні війни. В результаті на ринку з'являються декодери, які поєднують в собі кілька різних пристроїв. У більшості випадків - це зв'язка ЦАП + підсилювач або ж ЦАП + програвач. Такі моделі зазвичай дозволяють заощадити, але противагою грошової вигоди є зниження якості, адже два окремих спеціалізованих пристроїв зазвичай краще одного гібрида.
Також порівнюйте набори виходів / входів. Кількість і різноманітність інтерфейсів забезпечують гнучкість пристрою в сенсі сумісності з різного типу обладнанням. У той же час, вам може і не знадобиться багато роз'ємів, кожен з яких додає до вартості цифро-аналогового перетворювача.
У звичайно підсумку, як і у випадку з будь-який звуковий технікою, якість ЦАП визначається за якістю звучання, тому, якщо є можливість, запитуйте тест пристрою перед покупкою і порівнюйте. Варто наостанок відзначити, що в середовищі професіоналів бюджетними вважаються моделі декодерів, вартість яких становить 300-500 доларів.

Вгору