Додайте товари для порівняння
Додайте товари в побажання
0
Мій кошик
Укр

Центральний канал

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Що таке і як вибрати центральний канал акустичної системи

Будь-яка акустична система, будь то домашній кінотеатр або ж концертний майданчик, передбачає точну настройку всіх складових і їх узгодження між собою. Але якщо на тилових колонках можна заощадити, то центральний канал повинен звучати бездоганно. У випадку з домашнім кінотеатром - це основна частина звукової доріжки фільму, включаючи всі діалоги, а також більшу частину музики і звукових ефектів, а тому очевидно, що центральний канал повинен забезпечувати максимальний спектр відчуттів від перегляду, тонкі відтінки і повноту тембру.

Незважаючи на, здавалося б, високі вимоги до колонок центрального каналу, використовуються різні рішення для забезпечення якісного звуку в кожній конкретній ситуації. Зокрема, для даних цілей підійде як ергономічна невелика акустика, так і професійні підлогові колонки, дивлячись якого масштабу передбачається система. Але для початку потрібно розібратися в тому, що ж все-таки являє собою центральний канал акустичної системи на практиці. Візьмемо домашній кінотеатр - найбільш наочним прикладом.

Колонки центрального каналу в таких системах зазвичай встановлюють трохи вище монітора і в горизонтальному порядку, але також можливі варіанти установки під монітором або ж позаду нього, якщо мова йде про проекторі, який виводить зображення на «прозорий» для звукових хвиль екран. При цьому є просте, але значне правило: при установці центрального і фронтального каналів варто розташувати всі колонки на одній лінії, або ж висунути фронтальну систему трохи вперед. Розташовувати центральні колонки попереду не рекомендується. Установка центрального каналу «трохи позаду» передбачає невелику затримку звуку, яку зазвичай компенсують, виставляючи затримку на конкретний канал в настройках - 30 см відстані відповідають приблизно 1 мс затримки.

Іноді може виникнути питання, навіщо взагалі в стереосистеми додаткова колонка по центру, якщо двох фронтальних плюс сабвуфер цілком достатньо? Центральний канал забезпечує якість перегляду фільму, так як прив'язує діалоги і звукові ефекти безпосередньо до картинки на екрані. Якщо ж використовується ефект панорамування, коли звук переходитиме від лівого до правого каналу і назад, центральні колонки забезпечують плавність цього переміщення, виключаючи розриви. Можна проілюструвати це простим прикладом - рух авто з одного кінця екрану до іншого передбачає і переміщення звуку мотора / покришок / стрільби разом з ним.

Колонки для центрального каналу різняться між собою цілим переліком специфікацій, включаючи виробником, матеріалом, з якого виготовлений корпус, Hi-Fi або High End якість і т. П. Системи можуть бути активними, тобто з вбудованими підсилювачами, або пасивними, що підключаються до зовнішніх «усілякими». Вибирати варто, виходячи з ваших особистих вимог до якості звуку, а також виходячи з характеристик вже наявних фронтальних і тилових каналів. У деяких випадках колонками центрального каналу можуть послужити внутрішні колонки телевізора, якщо для цього є спеціальний аудіовхід / вихід. Але це, так би мовити, крайній випадок, адже якість звуку, що видається вбудованими колонками, буде сильно виділятися з загальної звукової картинки.

Вгору