Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Центральний канал

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Що таке і як вибрати центральний канал акустичної системи

Будь-яка акустична система, будь то домашній кінотеатр або ж концертний майданчик, передбачає точну настройку всіх складових і їх узгодження між собою. Але якщо на тилових колонках можна заощадити, то центральний канал повинен звучати бездоганно. У випадку з домашнім кінотеатром - це основна частина звукової доріжки фільму, включаючи всі діалоги, а також більшу частину музики і звукових ефектів, а тому очевидно, що центральний канал повинен забезпечувати максимальний спектр відчуттів від перегляду, тонкі відтінки і повноту тембру.

Незважаючи на, здавалося б, високі вимоги до колонок центрального каналу, використовуються різні рішення для забезпечення якісного звуку в кожній конкретній ситуації. Зокрема, для даних цілей підійде як ергономічна невелика акустика, так і професійні підлогові колонки, дивлячись якого масштабу передбачається система. Але для початку потрібно розібратися в тому, що ж все-таки являє собою центральний канал акустичної системи на практиці. Візьмемо домашній кінотеатр - найбільш наочним прикладом.

Колонки центрального каналу в таких системах зазвичай встановлюють трохи вище монітора і в горизонтальному порядку, але також можливі варіанти установки під монітором або ж позаду нього, якщо мова йде про проекторі, який виводить зображення на «прозорий» для звукових хвиль екран. При цьому є просте, але значне правило: при установці центрального і фронтального каналів варто розташувати всі колонки на одній лінії, або ж висунути фронтальну систему трохи вперед. Розташовувати центральні колонки попереду не рекомендується. Установка центрального каналу «трохи позаду» передбачає невелику затримку звуку, яку зазвичай компенсують, виставляючи затримку на конкретний канал в настройках - 30 см відстані відповідають приблизно 1 мс затримки.

Іноді може виникнути питання, навіщо взагалі в стереосистеми додаткова колонка по центру, якщо двох фронтальних плюс сабвуфер цілком достатньо? Центральний канал забезпечує якість перегляду фільму, так як прив'язує діалоги і звукові ефекти безпосередньо до картинки на екрані. Якщо ж використовується ефект панорамування, коли звук переходитиме від лівого до правого каналу і назад, центральні колонки забезпечують плавність цього переміщення, виключаючи розриви. Можна проілюструвати це простим прикладом - рух авто з одного кінця екрану до іншого передбачає і переміщення звуку мотора / покришок / стрільби разом з ним.

Колонки для центрального каналу різняться між собою цілим переліком специфікацій, включаючи виробником, матеріалом, з якого виготовлений корпус, Hi-Fi або High End якість і т. П. Системи можуть бути активними, тобто з вбудованими підсилювачами, або пасивними, що підключаються до зовнішніх «усілякими». Вибирати варто, виходячи з ваших особистих вимог до якості звуку, а також виходячи з характеристик вже наявних фронтальних і тилових каналів. У деяких випадках колонками центрального каналу можуть послужити внутрішні колонки телевізора, якщо для цього є спеціальний аудіовхід / вихід. Але це, так би мовити, крайній випадок, адже якість звуку, що видається вбудованими колонками, буде сильно виділятися з загальної звукової картинки.

Центральний канал: акустика, яка вирішує все

Сьогодні в кожному будинку може бути встановлений особистий кінотеатр. У його акустиці основним елементом вважається центральний канал. Купити в Україні його можна в безлічі торгових точок, включаючи наш інтернет-магазин showtime. Переваги наших пропозицій полягає в фірмовому походження і в реальних розцінках на таке важливе акустичне обладнання.

Що собою являє центральний канал з каталогів провідних торгових марок?

Щоб зрозуміти важливість цього елементу акустичної системи, варто відзначити, що він відповідає за 60% всього звуку, який видається з його участю. Це більшість входить в голосову партію, включаючи гучний баритон, а також прив'язка з переміщенням звуку до з одного боку в іншу і назад. Музика, постріли і інші звуки проходять через центральний канал. Купити в Києві, Харкові, Львові та інших населених пунктах України такий прилад найвигідніше у нас. Адже його характеристики гарантовано будуть відповідати найвищим міжнародним стандартам. По суті центральний канал представляє собою функціональні колонки. Вони дозволяють створити ефект віртуальної присутності. Наприклад, під час діалогів створюється повне враження, що звуки йдуть з двох сторін приміщення.

Як правильно вибрати відповідну модель і де краще купити центральний канал?

Сьогодні якісний центральний канал замовити з доставкою можна через наш інтернет-магазин у вигляді готової системи. Хоча можна зібрати його і з окремих елементів. Однак варіант 5.1 від одного виробника буде набагато більш вигідним рішенням. Причини для цього найрізноманітніші:

 • економічна вигода покупки готової системи, яка обійдеться набагато дешевше;
 • економія часу через відсутність необхідності займатися пошуком компонентів;
 • придатність до експлуатації після покупки без будь-яких попередніх налаштувань;
 • однохарактерне звуковідтворення, що видається готовим центральним каналом.

Варіант монтажу

Таку акустичну систему, як центральний канал, купити можна для установки симетрично з екраном, тобто по його центру. Виробники такого обладнання враховують і тенденції дизайну інтер'єрів. Найпоширенішим на сьогодні розташуванням є колонка, яка встановлюється під екраном або під тумбою для телевізора. Виробляється вона з дерева або його імітації. Оригінально виглядає плоска колонка, яку можна повісити на стіну. По ширині вона повинна відповідати екрану. Над телевізором така система виглядає особливо оригінально і стильно. Ще один варіант — вбудована колонка, яка може бути занурена в нішу в стіні або порожнину тумбочки. Виглядає така система дуже органічно в будь-якому інтер'єрі. Ще один ефектний варіант — стельова центральна колонка. Замовити можна кілька таких блоків і розмістити їх по черзі з нахилом для розсіювання звуку.

Потужність колонки

Дана система повинна володіти оптимальною силою для поширення звуку по всьому приміщенню. Тоді вся транслюється інформація буде нормально сприйматися слухом.

Оформлення короба

При виборі системи велике значення має обробка і колір колонки. Вона повинна гармонійно поєднуватися з інтер'єром приміщення, в якому буде встановлена колонка. Переважно використовується:

 • дерево;
 • шпон;
 • плівка;
 • шкіра;
 • скло;
 • метал;
 • пластик.

Є багато й інших критеріїв, які потрібно враховувати, перш ніж купити центральну колонку. В інтернет-магазині Showtime вам легко буде зробити вибір, використовуючи численні фільтри та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту. Також вам охоче допоможуть наші консультанти.

Вгору