Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Вінілові пластинки

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Вінілові платівки: давно забутий атрибут, що стрімко набирає популярності

Ще в 90-х роках платівки почали переходити в розряд рудиментів. Але несподівано у двохтисячних їхня популярність повернулася. Чому з'явилося так багато охочих купити вінілові платівки в Україні та інших країнах світу? У чому причини популярності? Щоб знайти відповідь це питання, варто розібратися з особливостями вінілових пластинок.

Вінілові пластинки

Чому свого часу пройшла моди на вінілові платівки?

Є багато причин, чому платівки перестали бути популярними. Їх викидали пачками, відмовляючись від використання програвачів на користь магнітофонів та цифрових пристроїв. Поступово вінілові платівки купити вже ніхто не бажав. Відбувалося це з таких причин:

  • Гучність вінілового програвача. Його ніяк не назвеш мобільним. Він вимагав правильної установки на ідеально рівній поверхні, щоб уникнути вібрацій, а також, щоб голка не стрибала по пластинці.
  • Відсутність рівномірності у відтворенні високих частот. Особливо якість звучання губиться від середини до кінця звукових доріжок. Це відбувалося навіть із найякіснішими видами даних виробів.
  • Крихкість, недовговічність платівки. Мало того, що вона могла швидко розбитися, то ще на ній збирався пил. У ній багато кліщів, які руйнують вініл. Та й від простого витирання платівки її якість також значно погіршилася.
  • Неможливість копіювання. Пластинку не можна переписати, наприклад, вміст компакт-диска або магнітофонної касети. Саме на ці носії доводилося переписувати інформацію із платівки. Тому вони поступово поступилися місцем бобінам, касетам, а пізніше — компакт-дискам.

Чому вінілові платівки в Україні стали популярними?

Останнім часом з'явилася велика кількість купити вінілові платівки, як і в будь-якому іншому місті світу. І для цього теж є чимало своїх причин.

Почуття ностальгії

Багато хто виріс саме в період популярності вінілу. У справжніх меломанів з того часу залишилися великі колекції якісних унікальних платівок. Комусь їх було шкода викидати, а для когось вони справді становлять велику мистецьку цінність. Крім того, прослуховування музики на вініловому програвачі дозволяє поринути у спогади про минуле і отримати від цього масу задоволення.

Ритуал слухання

Для наших сучасників підготовка до прослуховування музики полягає у натисканні кнопки. Будь-хто може завантажити музичні твори з інтернету абсолютно безкоштовно. Тобто музика стала доступною, ніхто до неї особливо не прислухається. Водночас вініл не міг бути просто тлом. У будь-якому випадку це дорогий процес. Він складається з цілого ритуалу, починаючи від покупки, зберігання, колекціонування, включення та прослуховування улюблених треків.

Вінілові платівки

Якість звучання

У цьому питанні все дуже індивідуально. Адже вінілові платівки, замовити які сьогодні можна і в нашому інтернет-магазині, відтворюють звук специфічно. Його частота становить 20-20000 герц. Це нормальний діапазон для людського вуха. Іноді платівка може видавати легке потріскування або хрускіт. Але для справжніх меломанів це звучить як солов'їна трель. Крім того, звучання вінілу не сплутати з іншими джерелами музики. Його називають «живим». Це справді перше джерело, яке записувалося прямо в студії, з голосу вокаліста чи гурту. Нема рації порівнювати його з іншими джерелами музики.

Це далеко не всі причини, чому стало модним вибрати та замовити вінілові пластинки. В інтернет-магазині компанії Showtime є великий асортимент такого матеріалу, а також допомога в його виборі.

Вгору