Кількість
|
Вартість
|
||
|
Незважаючи на повсюдне поширення твердотільних накопичувачів і відповідних програвачів, все ще популярними і затребуваними залишаються звичні CD - компакт-диски. Ці носії зарекомендували себе як надійні, надають високу якість звуку. Не дарма в середовищі професіоналів вважається, що хороший CD-програвач може спокійно дати фору найсучаснішим джерелам. Велика кількість фонограм досі записуються саме на диски. До того ж, практично всі музиканти продовжують випускати свої альбоми не тільки через віртуальні магазини, але також і на CD. Це пов'язано а з тим, що практично у кожного меломана стоїть вдома аудіосистема, музичний центр, основою якого є саме CD-програвач.
Компакт-диск - це пластиковий диск зі спеціальним оптичним шаром, інформація на який записується за допомогою лазера і таким же чином зчитується. Через габаритів і низькою зносостійкості CD-диски поступово витісняються USB-флеш-накопичувачами. До того ж, останні припускають набагато більший обсяг доступного для зберігання інформації простору. Але досвідченим меломанам відомо, що MP3 формат не дає такого ж якості звуку, що і компакт-диск, а тому з часом кожен замислюється про придбання відповідного програвача. До того ж даний пристрою є оптимальним рішенням у співвідношенні ціна / якість. Що ж потрібно знати, щоб купити підходящий і якісний CD програвач?
В першу чергу варто розібратися, що являє собою такий пристрій. Будь-CD-плеєр складається з декількох підсистем, серед яких нас цікавлять в першу чергу система зчитування, а також ЦАП - перетворювач цифрового сигналу в аналоговий. Система зчитування в процесі довго розвитку технологій досягла практично свого піку, а тому поліпшення якості програвачів зараз відбувається в основному за рахунок декодерів. З цього випливає, що з часом CD-програвач може все-таки морально застаріти. Але багато виробників знайшли з даного положення вихід, випускаючи так звані двохблокові CD-плеєри.
Перший блок - це і є система зчитування, вона укладена в окремий корпус і називається CD-транспорт. Як зазначалося вище, розвиватися використовувані при її створенні технології далі вже не будуть. Другий блок, очевидно, це і є декодер. Обидва блоки з'єднуються між собою відповідними кабелями і працюють в парі. Дане конструктивне рішення передбачає, що з часом ви зможете проапгрейдить свій CD-програвач, замінивши застарілий ЦАП на більш новий. Таким чином, зверніть увагу на покоління декодера і його «бітность» - 24-бітний ЦАП стане кращим варіантом, так як передбачає найменше число помилок.
Ще важливо, щоб CD-програвач мав оптимальний набір інтерфейсів. Особливо важливо мати цифрові входи і виходи. Обидва типи інтерфейсів (in / out) передбачає можливість не тільки зчитування, а й запису. Наступне: запам'ятайте, якісна техніка не працює виключно з MP3, WMA і подібними форматами, які припускають зайве стиснення і низька якість звуку. Також: якісний CD-програвач не повинен читати DVD формат. Цим займаються бюджетні моделі «все в одному» для недосвідчених, але жадібних до маркетингових штампів користувачів. Ну і головний і, напевно, найпростіший момент - якість коштує грошей. Чим дорожче програвач, тим більше уваги варто йому приділити, але, знову-таки, бути обережним і розважливим не завадить.