Кількість
|
Вартість
|
||
|
Просунуті сучасні телевізори, оснащені функцією відтворення об'ємних зображень, користуються популярністю. Їх цінник трохи вище, ніж у звичайних, але охочих викласти більше грошей за можливість насолоджуватися фільмами з тривимірною картинкою, не виходячи з дому, достатньо. Купуючи 3D телевізор, виникає необхідність вибрати відповідні окуляри 3D. Якщо не заглибитися в це питання, з'являється серйозний ризик купити 3D окуляри, які просто не вдасться приєднати до певної моделі ТВ, а це викинуті гроші на вітер.
Найбільш використовуваними 3D технологіями в нових ТВ є активна і пасивна, і їх коректне функціонування залежить від спеціальних окулярів. Активна 3D технологія використовує рідкокристалічні (затворні) окуляри, а для пасивної технології потрібні поляризаційні окуляри. Затворні 3D окуляри можна дізнатися за наявністю роз'єму (microUSB / miniUSB) для підзарядки або відсіку для елементів живлення, світловим індикаторами стану включення і рівня заряду, а також інфрачервоному датчику для прийому сигналу з телевізора. У рідкокристалічних 3D окулярах лінзи затемняются черзі з високою частотою. Затворні окуляри функціонують тільки з телевізорами певних моделей, за принципом пульта дистанційного керування.
Поляризаційні (пасивні) 3D окуляри вибрати значно легше, для їх роботи не потрібно джерел живлення і в них немає індикаторів. Зображення з телевізора поділяється завдяки особливостям лінз окулярів - поляризаційного покриття.
Але на сьогоднішній день вже і 3D картинка - не межа мрій. Сьогодні є нова альтернатива - віртуальна і доповнена реальність. Віртуальні окуляри показують лівому і правому оці однакові сцени, але з різного ракурсу, завдяки чому досягається відчуття глибини зображення 3D. VR окуляри в залежності від джерела відтворюваних зображень можна поділити на кілька категорій: віртуальні окуляри для ПК, окуляри VR для смартфонів, для ігрових приставок і автономні віртуальні окуляри. Окуляри віртуальної реальності мають кілька конструктивних елементів: корпус, лінзи, екрани для виведення зображення, гіроскопічні датчики для відстеження рухів голови користувача, що дуже зручно для перегляду панорамного відео або, наприклад, погляду на всі боки в 3D грі. Показуючи кожному оці однакову картинку з різних ракурсів, вони створюють відчуття глибини тривимірного зображення.