Кількість
|
Вартість
|
||
|
Для чого потрібен та як обрати еквалайзер для акустики?
Одним із важливих компонентів акустичної системи є еквалайзер — це фільтр чи набір фільтрів у тракті сигналу. Основна задача еквалайзера — компенсація частотних характеристик. Річ у тім, що коли в музичній доріжці надто мало чи багато відкликів на певну частоту, еквалайзер зменшує чи збільшує рівень на цій частоті. Тобто цей пристрій вирівнює всі частоти таким чином, щоби слухач не помітив звукового дисбалансу. Магазин ShowTime надає можливість еквалайзер купити в Україні — ці пристрої представлені широким асортиментом обладнання, від брендів зі світовим іменем.
Принцип дії еквалайзера
Апаратний еквалайзер — це аудіотехнічний електронний пристрій, котрий застосовується для посилення чи зменшення визначених частотних діапазонів у звуковому сигналі. Найчастіше еквалайзери використовуються в студіях звукозапису, рідше в побутовій акустиці.
Апаратні еквалайзери мають у складі повзунки, кожен з яких відповідає за відповідний частотний діапазон. Підіймаючи чи опускаючи ці повзунки, користувач легко змінює тон сигналу на конкретному частотному діапазоні, додає чи прибирає енергію сигналу.
Еквалайзер стане в пригоді, якщо вам потрібно змінити чи істотно покращити звучання сигналу. Наприклад, для отримання чистого звуку ви можете підвищити високі частоти, посилити баси — це дозволить отримати глибоке звучання. Для усунення небажаного шуму можна знизити певні частоти.
Апаратні еквалайзери будуть актуальними в музичному виробництві, де вони використовуються для налаштування звуку музичних інструментів. Під час звукозапису еквалайзер дозволяє посилити низькі частоти гітарного звучання, щоби досягти багатства та повноти звуку. В записі вокалу еквалайзер допоможе зробити його менш пронизливим, за рахунок зниження верхніх частот.
Еквалайзер актуальний також і для покращення звучання акустичних систем. Підвищуючи чи знижуючи певні відтинки частот, звучання акустики можна підлаштувати до особливостей помешкання чи особистих смаків слухача.
Головне призначення еквалайзера — отримання якісного лінійного звучання. На вихідний звуковий сигнал у його частотних параметрах впливає багато факторів, таких як нестача приладів обробки, недоліки акустики. Еквалайзер вирівнює звучання, виділяючи певну частотну смугу.
Також еквалайзери можна застосовувати для зміни характеру чи звучання інструменту — для цього потрібно змінити гармоніки чи основну частоту.
Еквалайзер часто застосовується для корекції звуку, котрий відтворюється в системах звукового підсилення. Така корекція виконується залежно від особливостей приміщення. Щоби досягти ідеальної точності коригування, використовується не лише еквалайзер, але й вимірювальний мікрофон високих частот і спектровий аналізатор.
Загалом апаратний еквалайзер буде дуже актуальним для звукорежисерів, музикантів та поціновувачів якісного, насиченого звуку.
Основні різновиди еквалайзерів
Ці пристрої для коригування звучання поділяються на дві категорії:
- параметричний,
- графічний.
Пристрій другого типу має фіксовану кількість смуг, котрі регулюються за певним рівнем. У кожній смузі є свої параметри:
- частота функціонування;
- фіксована смугова ширина;
- діапазон, однаковий для всіх частотних смуг.
Параметричний еквалайзер вважається більш іноваційним. В кожній смузі цього пристрою передбачено такі параметри:
- центральна частота (вимірюється в Гц);
- смугова ширина, котра працює навколо робочої частоти;
- ослаблення чи посилення конкретної смуги.
Такий тип еквалайзера надає ширші можливості для коригування визначених частот.
Обрати еквалайзер для побутової акустики, системи звукозапису, вам допоможуть у магазині ShowTime.