Кількість
|
Вартість
|
||
|
Розвиток все нових стандартів передачі сигналів дозволяє підвищити якість зображення та аудіо. Одним з останніх і найбільш затребуваних стандартів є HDMI, який дозволяє передавати мультимедіа підвищеної якості в сумі з багатоканальним звуком і захистом від копіювання. Поєднуючи в собі стільки якостей, цифровий стандарт HDMI стає основним в більшості сучасної мультимедійної техніки. При цьому існує кілька реалізацій даного стандарту: як HDMI роз'ємів, як HDMI кабелів і різних HDMI адаптерів. Для організації HDMI з'єднання в офісах або ж, при бажанні, будинки, існують HDMI розетки і відповідні кабелі для прокладки.
Організація таких з'єднань в офісах компаній дозволяє в практично будь-якому кабінеті проводити, при необхідності, презентації. Новітні редакції стандарту HDMI дозволяють передавати дані на швидкості до 48 Гбіт / с і підтримують дозволу відео в 4К, 8К, а також 10К. У сумі з багатоканальним звуком це дозволяє організувати повноцінний домашній кінотеатр з мінімальними витратами на кабелі і роз'єми.
Існує кілька конструктивних рішень HDMI розеток. Можливі комбінації з іншими роз'ємами, наприклад, під коаксіальний кабель і вже застарілі, але все ще використовуються «тюльпани». Існують моделі розеток HDMI з двома або більше роз'ємами. Можливі й найбільш популярні врізні розетки, але також випускаються і варіанти в корпусах у вигляді коробок. HDMI розетки виготовляються з пластика або металу. Металеві деталі зазвичай призначені для монтажу, в той час як лицьова частина виконана з пластика.
Що таке HDMI розетка і для чого вона потрібна?
Інтерфейс HDMI вважається основою роботи прогресивного відеообладнання, котрий дозволяє насолоджуватися відео та аудіо в ідеальній якості. HDMI кабелі, котрі звисають зі стін, стеляться по підлозі, псують загальне сприйняття інтерєру. Тому ідеальним розв'язанням цієї задачі вважаються HDMI розетки.
Особливості використання HDMI розеток
Головна перевага цього компактного пристрою полягає у потаємному розміщенні роз'ємів HDMI: всередині стінних панелей, стільниць та інших площин. Всі елементи розетки, окрім самого роз'єму, монтують у стіну. Як правило, в такій конструкції передбачені перетворювачі, котрі необхідні для передачі мультимедійного сигналу на далекі відстані, без втрати якості контенту – без викривлень, часової затримки. Завдяки компактній розетці настінного монтажу ви зможете забезпечити безперебійним живленням техніку різних форматів на призначення.
Розетки HDMI, купити в Україні котрі ви можете в магазині ShowTime належать до універсальних. Тобто вони оснащені різними роз'ємами, дозволяють під'єднувати техніку, котра підтримує різні формати. Зокрема комбіновані пристрої розраховані на сумісну апаратуру HDMI та VGA.
Кількість гнізд в розетах може варіюватися, тож обирати потрібну конфігурацію варто з урахуванням кількості апаратури в вашій системі.
Класифікація розеток HDMI
Розрізняють п'ять форм-факторів, залежно від призначення, маркуються вони буквами англійського алфавіту: A, B, C, D, E. Тип конектора B було розроблено для дисплеїв з дуже високою роздільною здатністю. Тип E розрахований лише на автомобільне та промислове використання.
Найпоширенішими вважаються розетки типу A та B. Перший тип з'явився на ринку ще в далекому 2002 році. Ці моделі мають у своїй конструкції 19 конекторів та перехідник, надають користувачам доступ до високоякісного зображення HDTV.
Тип B має менше поширення, хоча з'явився в той же період. В його конструкції передбачено 29 конекторів, що забезпечує вищу чіткість сигналу.
Також розрізняють розетки пасивні та активні HDMI розетки. Перший тип може бути прийомними чи передаючими, в залежності від місця встановлення та призначення. Ці пристрої відрізняються доступною ціною, проте не можуть передавати якісний сигнал на відстань понад кілька метрів.
Активні HDMI-розетки мають у конструкції підсилювач, котрий значно збільшує дальність передачі сигналу (до 45 метрів).
Окрім того, для під'єднання HDMI-розеток не потрібно використовувати спеціальний кабель, адже можна використати кабель вита пара.
Особливості монтажу HDMI розетки
Якщо планується подальше покриття стін декоративним покриттям (фарбування, поклейка шпалер), потрібно обрати внутрішнє встановлення. Якщо ви плануєте зберегти цілісність покриття, краще зупинитися на накладній розетці HDMI. Також вам знадобляться підрозетник, механізм HDMI-розетки, рамка, роз'єм тато-мама і тато-тато.
Після всіх вимірювань у стінці створюються отвори для подальшого монтажу механізму розетки. Для зовнішнього встановлення знадобляться лише кабель-канали. Між собою підрозетнкии поєднуються HDMI, бажано щоби відстань між ними не перевищувала 15 метрів. Між двома розетками прокладається кабель відповідної довжини, після цього він під'єднується до роз'ємів, встановлюються фронтальні панелі.
Для зручності під'єднання багато моделей розеток оснащуються гнучкими входами — вони дозволяють економно використовувати простір за лицьовою панеллю пристрою.
Обрати оптимальну HDMI розетку вам допоможуть консультанти магазину ShowTime.