Кількість
|
Вартість
|
||
|
Суперечки навколо кабелів в світі аудіо ніколи не припиняться. Дві непримиренні позиції - кабелі впливають на якість звуку; заміна кабелів нічого суттєво не змінить. Всі можливі доводи і аргументи, весь холівар зазвичай стосується міжблочних, а також силових кабелів. У той же час зі спеціалізованими акустичними кабелями все не так категорично. Проте, існує велика кількість моделей навушників, які дозволяють замінювати кабель на кращий.
З технічної точки зору для якості сигналу важливими є електричні властивості кабелю, а саме його опір, ємність і індуктивність. У той же час стосовно до багатоканального звуку різниці між відносно хорошим і умовним поганим кабелями незначна, так як різниця в перерахованих величинах зневажливо мала. У той же час існує величезна кількість суб'єктивних думок з даного питання, які будуються на реальних суб'єктивних відчуттях якості звуку, а також додумиваніем.
Як показує практика, справа не стільки в якості або реальних викривлення, скільки в конструктивній специфіці кожного окремо взятого кабелю. Більш якісні провідники без домішок можуть на виході давати більше частот в якомусь з діапазонів, наприклад «високих». Набагато більш істотну роль грає правильне поєднання всіх елементів аудіосистеми, включаючи підсилювачі і самі навушники. Поєднання це може бути випадковим або ж спрогнозованим, все залежить від знання матчастини.
Єдине, на що фахівці радять дійсно звертати увагу, - опір. Велика частина акустичних кабелів для навушників має невелику довжину, але в той же час можуть бути різної товщини. Середнє значення опору для внутріканальних навушників становить 2-3 Ом (разом з опором штекера). На цьому рівні перевагу може будуватися лише на суб'єктивному досвіді. У випадку з повнорозмірними навушниками нічого особливо не змінюється, хоча їх опір може варіюватися і в більш широкому діапазоні - від 1 до 10 Ом. В даному випадку міняти кабель для зниження опору має сенс, тільки якщо використовується підсилювач з низьким вихідним опором. В іншому випадку може при необхідності не вистачити гучності.
Обираємо оптимальний змінний кабель для навушників
Навушники зі змінним проводом мають великий попит, адже саме кабель ламається найчастіше. Якщо кабель від'єднується, його можна легко замінити, не купуючи нову модель навушників. Проте обирати новий кабель потрібно уважно, враховуючи технічні характеристики й дрібні нюанси.
На що звертаємо увагу при виборі кабелів?
Окрім вищезгаданого опору, варто ретельно вивчати довжину кабелю, тип і матеріал штекера для під'єднання до пристрою, а також конектора навушників. Якщо ви обираєте перехідник, звертайте увагу на розташування роз'ємів і штекерів.
Якщо вам потрібні додаткові функції, шукайте кабелі з мікрофоном, кнопками керування.
Різновиди кабелів для навушників
Кабелі часто розрізняють за типом матеріалу, з якого виготовлені жили: чиста мідь, мідь з посрібленням.
Якщо ви часто слухаєте навушники разом із другом чи близькою людиною, стануть у пригоді спліттери та розгалужувачі. Спліттер має компактні розміри, може мати два та більше входів для штекерів.
Важливий параметр – довжина кабелю. В каталозі магазину доступні моделі кабелів довжиною від 1 до 7 метрів, тож у вас є чудова можливість обрати оптимальну модифікацію.
Популярні моделі змінних кабелів для навушників
Особливу повагу серед поціновувачів якісного звуку має продукція бренду Sennheiser. Компанія випускає однаково якісні навушники та змінні кабелі до них. Кабельна продукція компанії відрізняється високою якістю провідників та ізоляції, гарантує максимально точне відтворення аудіо. Багато моделей кабелів оснащено пультом керування для зручності відтворення аудіо, а також, приймання вхідних дзвінків на телефоні.
Цікаві моделі представлені в асортименті бренду AKG. Зокрема модель EK300, довжиною 3 метри, зі стандартним роз'ємом 3.5 мм. Жили провідника та ізоляція виготовлені з міцних, довговічних матеріалів.
Великий попит мають кабелі від компанії Oehlbach. Ідеально точне відтворення аудіо забезпечують високоякісний матеріал провідників, позолочені штекери.
Кабель є ідеальним подовжувачем для навушників для портативного медіаплеєра. Оснащений з одного боку роз'ємом 3,5 мм, з іншого боку — гніздом 3,5 мм. Позолочені роз'єми забезпечують точний і стабільний сигнал
Сучасні технології у змінних кабелях до навушників
Одна з провідних компаній на ринку аудіо апаратури, AudioQuest, втілює у своїй продукції найкращі рішення та інноваційні технології. Зокрема для створення провідників використовується мідь з ідеальною поверхнею, виключним ступенем полірування. Це знижує турбулентність поля зовні та зсередини провідника, знижує рівень викривлень.
Одножильні провідники передбачають стрибки та накладання звуків, котрі викликаються взаємодією провідників.
Подвійна збалансована геометрія перешкоджає тому, щоби обплетення кабелів могло виступати вторинним провідником сигналу.
Система розсіяння шумів знижує шумове забруднення від плати заземлення.
Зручні адаптери та спліттери
Також ви можете обрати адаптери, представлені в асортименті бренду Kramer. Прості адаптери оснащені 3.5 мм з'єднувачем стерео на одному кінці та двома роз'ємами RCA на іншому. Такий адаптер забезпечує пасивне перетворення між роз'ємами 3.5 мм та RCA. Адаптери цього типу будуть актуальними для використання звукової плати комп'ютера, ноутбука, при під'єднанні до дисплея, монітора, телевізора чи проєктора.
Кабель в адаптері має переріз 28 AWG, повністю екранований і забещзпечує найкращі результати при передачі аудіо сигналу.
Спліттери найчастіше оснащені роз'ємом 3.5 мм з одного боку, двома гніздами для штекерів 3.5 мм. Такі перехідники дозволяють повноцінно насолоджуватися улюбленими треками вдвох, не ділячись навушниками. Такі спліттери ви можете обрати з продукції компанії Hama.
Обрати ідеальний змінний кабель, спліттер чи адаптер для навушників вам допоможуть консультанти магазину ShowTime.