Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Комутаційні панелі

Сортування:
за популярністю спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Комутаційні панелі — необхідний компонент сценічного устаткування

Сценічне та студійне обладнання для обробки звуку потребує велику кількість спеціальних пристроїв. Важливим аспектом є наявність ефективної комутації між ними, щоб забезпечити правильний розподіл звукового сигналу. З цією метою застосовують комутаційні панелі.

Комутаційні панелі

Комутаційні панелі: принцип роботи та призначення

Комутаційні або патч-панелі — це прилади, які використовують для з'єднання, перемикання і контролю електричних сигналів, що надходять з різних джерел. Вони потрібні для багатьох галузей, де є необхідність сполучення між собою різних пристроїв і їх підключення до мережі. Для цього застосовується велика кількість різноманітних кабелів. Вони можуть швидко сплутатися між собою, особливо якщо потрібно часто здійснювати переключення для налаштування потрібних параметрів системи. Щоб полегшити і прискорити процес підключення використовують спеціальне пасивне мережеве обладнання — комутаційну панель. Вона являє собою металевий чи пластиковий каркас з лініями портів на передній частині для підключення мережевих кабелів. Порти мають маркування відповідно до типу. Перемикання між компонентами обладнання здійснюється за допомогою патч-кордів.

Як частина студійного чи сценічного обладнання комутаційна панель виконує функцію маршрутизації сигналів у акустичних системах. З її допомогою підключають все необхідне устаткування: мікрофони, мікшери, процесори ефектів тощо. Особливістю патч-панелі є те, що вона дозволяє оперативно змінювати конфігурацію підключень, щоб досягти бажаного звучання.

Таким чином, головні технічні переваги панелі-комутатора — це:

  • швидкість підключення;
  • багатофункціональність;
  • організація з'єднання за потрібними параметрами.

Важливою особливістю патч-панелі є можливість комутації пристроїв, які неможливо з'єднати між собою напряму за допомогою кабелю. Наприклад, через розбіжність рівнів, різні способи передачі сигналу, невідповідність роз'ємів.

Як обрати комутаційну панель: основні різновиди

Патч-панелі відрізняються між собою за такими ознаками:

  • типи портів та їх кількість;
  • види клем;
  • наявність чи відсутність опції екранування;
  • особливості конструкції та розмір;
  • спосіб монтажу.

Найпопулярніші моделі комутаційних панелей обладнані фіксованими однотипними роз'ємами RJ-45, які мають стандартні характеристики. Крім цього поширені пристрої з роз’ємами GG45, RJ-12 та з гніздами для оптичних кабелів. Щодо кількості портів, то у фіксованих патч-панелях їх може бути 12, 16, 24, 48, 96.

Також є варіанти з наборними портами, тобто сама панель є лише кронштейном, на який можна встановити різноманітні модулі, щоб створити потрібну конфігурацію. Комунікативні панелі з наборними контактами не мають захисного екранування, яке глушить перешкоди. Їх рекомендується встановлювати подалі від джерел потужного електромагнітного випромінювання.

Комутаційні панелі для сценічного обладнання

В екранованих приладах кожен порт захищений металевими пластинами, контакти також обладнані захисною кришкою. Це дозволяє усунути вплив перешкод.

Монтують панелі залежно від різновиду у комутаційні шафи, на серверні стійки, а також прикріплюють на різні поверхні за допомогою кронштейнів. Настінні варіанти використовують у випадках, коли комутаційна шафа відсутня, а для стійки немає місця.

Купити комутаційні панелі різних категорій можна в інтернет-магазині showtime.ua у розділі сценічне обладнання. Наша продукція, виготовлена відомими брендами, відрізняється високою якістю, функціональністю та ефективністю.

Вгору