Кількість
|
Вартість
|
||
|
Обираємо якісний мікрофонний кабель
Під'єднувати мікрофон у складі системи караоке, під час запису інструментів та вокалу в студії, важливо використовувати правильну комутацію. Зокрема для під'єднання мікрофона застосовується мікрофонний кабель, різновид акустичного кабелю. В магазині ShowTime ви зможете мікрофонний кабель купити в Україні, обравши посеред розмаїтого асортименту.
Особливості конструкції мікрофонного кабелю
Мікрофонний кабель — це шнур, котрий складається з декількох м'яких мідних жил, а також додаткового захисту, ізоляційної оболонки. Обов'язковим у мікрофонному кабелі є екранування, котра виготовляється з дротів. Щільність такого обплетення становить 70%
Жили мікрофонних кабелів виготовляються з міді, проте вона відрізняється, залежно від ступеня очищування:
- мідь із маркуванням TPC — найчастіше вживаний варіант;
- чиста мідь (PCOCC) — оптимальний варіант за співвідношенням надійності та якості передачі даних;
- безкиснева мідь (OFC) — дорожчий варіант, котрий застосовується для під'єднання мікрофонів до професійної техніки.
Якщо в описі кабелю зустрічається маркування FRNC, це значить що оболонка захищена від горіння, тому така комутація може застосовуватися для прокладання в студіях звукозапису, на закритих концертних майданчиках.
Які функції виконує мікрофонний кабель?
Основне завдання – якісна та надійна комутація між мікрофоном та акустичними системами. Також мікрофонні кабелі можуть під'єднуватися до мікшерної консолі, студійного чи концертного обладнання.
Комутація з акустичною апаратурою виконується за допомогою роз'ємів XLR. Головні відмінності такого роз'єму — симетрична передача сигналів, балансна комутація. Цей тип роз'єму значно знижує ймовірність різних неполадок.
Для виконання балансної комутації застосовується трьохжильний мікрофонний кабель. Він передає моно-сигнал з високою точністю, практично без перешкод.
Особливості конструкції мікрофонних кабелів
За типом конструкції мікрофонні кабелі можуть бути симетричні та несиметричні.
Другий варіант містить у конструкції провідник, екранування, діелектрик та захисну оболонку. Несиметричні кабелі найчастіше застосовуються для під'єднання мікрофона в побутовій сфері, наприклад, для систем караоке.
Симетричний мікрофонний кабель орієнтований на професійне використання. В такій конструкції передбачено два провідники, екранування, ізоляційну оболонку, зовнішню оболонку. Найкращий варіант перетину для симетричних кабелів – від 0.14 до 0.5 міліметрів.
Варіанти під'єднання кабельних систем:
- XLR / XLR вважається універсальним, простим та надійним, може бути доповнений подовжувачем за схемою M / F;
- XLR / JACK — такий спосіб, переважно, використовується для під'єднання домашньої апаратури;
- USB порт — популярний метод, котрий використовується для під'єднання цифрових мікрофонів до гаджетів чи комп'ютера.
За кількістю та матеріалом провідників, мікрофонні кабелі можна обрати з таких різновидів:
- кабель із двома жилами і крученим обплетенням, щільністю не нижче 70%, посрібленими роз'ємами чи олов'яними контактами — такий варіант підходить новачкам;
- кабель із двома жилами, крученим обплетенням щільністю не нижче 90%, посрібленими чи позолоченими роз'ємами — варіант для просунутих музикантів;
- гнучкий кабель з ПВХ оболонкою, всередині котрого розміщені 4 жили, з плетеним екраном із міді, з позолоченими роз'ємами — варіант для професійного обладнання.
Обрати мікрофонний кабель для домашнього чи професійного користування вам допоможуть у магазині ShowTime.