Кількість
|
Вартість
|
||
|
Особливості та принцип роботи розумної розетки
Важливим компонентом системи розумний дім є розумна розетка, котра може керувати подачею живлення, вимикати та вмикати під'єднані прилади. Управління такою розеткою відбувається з пульта керування чи дистанційно, з телефона. Ключова задача розетки — забезпечувати високий рівень комфорту користування електроприладами, а також, заощадження електроенергії. Також розумні розетки підвищують рівень безпеки у будинку: ви ніколи не забудете вимкнути праску чи електрочайник, бо розетка зробить це за вас. В магазині ShowTime ви можете розумну розетку купити в Україні, обравши оптимальну модель.
Особливості функціонування смарт розетки
Незалежно від типу конструкції, розумні розетки мають у складі основні компоненти:
- електромагнітне реле — відповідає за з'єднання та роз'єднання ланцюга живлення;
- контролер — забезпечує керування реле;
- бездротовий модуль зв'язку (це може бути Bluetooth, Wi-Fi чи GSM).
Розумна розетка працює дуже просто: коли на пристрої подається напруга, ланцюг з'єднується за допомогою реле, а в інших випадках ланцюг роз'єднаний. Контролер виконує керування реле, використовуючи попередньо встановлену програму. Контролер може керувати реле по сигналу, отриманому через бездротовий модуль. за таймером, на основі даних датчиків температури. Також контролер може вимкнути реле при перевантаженні.
Також контролер можна запрограмувати, щоби він вмикав електроживлення в певний час, наприклад вранці та ввечері для обігріву приміщення чи поливу газону. В деяких розетках реалізовано функцію регулювання інтенсивності освітлення.
Різновиди смарт розеток
За типом конструкції розетки можуть бути накладними та вбудованими. Накладна розетка — це окремий пристрій, схожий на перехідник, котрий під'єднується до звичайної розетки. Головна перевага накладної розетки — мобільність. Таку розетку можна легко перемістити та під'єднати до іншої розетки.
Вбудовувані розумні розетки встановлюються в стіну чи електрощит.
Також розумні розетки поділяються за способом керування:
- GSM-розетки;
- Bluetooth;
- Wi-Fi.
GSM-розетки оснащуються слотом для сім-карти, керуються дзвінками чи СМС з телефону. В пам'яті розетки може зберігатися до п'яти номерів, з яких можна контролювати вмикання та вимикання приладу. Такі розетки підходять для встановлення у приміщеннях, де немає мережі інтернет.
Bluetooth розетки керуються з планшета чи смартфона, а також можуть синхронізуватися з іншими приладами, в яких є модуль Bluetooth. Основний мінус — обмежений радіус дії.
Wi-Fi-розетки можуть під'єднуватися до роутера і керуватися через мережу. Такі розетки вважаються найдосконалішими, адже вони керуються зі смартфона чи планшета, ними можна керувати дистанційно. Окрім того, Wi-Fi-розетки можуть стежити за кількістю спожитої енергії, відправляти на смартфон звіти.
Відомі бренди розумних розеток
В каталозі магазину ShowTime ви можете обрати розетку виробництва компаній Fibaro, Legrand, TP-Link. Серед великого розмаїття представлені розумні розетки, розумні реле, пристрої для виводу кабелю, модулі для керування освітленням.
Мають попит розетки Valena Allure, котрі дозволяють керувати приладами в системі розумного будинку. Така розетка зможе вмикати та вимикати дротові вимикачі, мікромодулі освітлення та інші прилади.
Правильно обрати розумну розетку для керування будь-яким приладом вашого будинку вам допоможуть консультанти магазину ShowTime. Правильно підібрані смарт розетки допоможуть значно заощадити електроенергію.