Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як вірно обрати припій для пайки?
З'єднувати різні відтинки кабелю, під'єднувати конденсатори та резистори до плат, виконувати інші роботи з ремонту радіотехніки, кабелів, аудіо апаратури, найпростіше за допомогою паяння. В ході цього процесу дрібні деталі встановлюються за рахунок налипання на розплавлений метал — припій. Найчастіше припій виготовляється у форматі дроту, намотаного на котушку. Інколи припій можна зустріти у спеціальному контейнері. Магазин ShowTime пропонує чудову можливість припій купити в Україні. В каталозі магазину представлені різні типи припою, розраховані на паяння різних деталей.
Якими бувають види припою?
Найчастіше припій поділяють за типом матеріалу:
- свинцевий,
- безсвинцевий.
Перший варіант має більше поширення через доступну ціну. Однак, використання такого припою вважається шкідливим для здоров'я, оскільки під час нагрівання в повітря піднімаються токсичні випари. Саме тому все більшого поширення набуває безсвинцевий припій. Якщо ви раніше працювали на свинцевому припої, при переході на його безсвинцевий аналог може знадобитися час, щоби отримати нові навички. Припій без свинцю має вищу температуру плавлення, не такий плинний та чутливий до змочування.
Припій на основі олова та свинцю має позначку ПОС, а також маркування — воно показує відсоток олова. Варіанти припою іноземного виробництва мають у маркуванні позначки Sn (олово) та Pb (свинець).
Види припою за ступенем плавлення
Ця характеристика досить важлива в процесі паяння, тому потрібно обирати припій залежно від характеристик паяльника, типу деталей, котрі ви плануєте з'єднувати.
За цим критерієм припій поділяють на:
- легкоплавкі,
- тугоплавкі.
Легкоплавкі припої використовують для паяння дрібних деталей, наприклад, елементів радіоапаратури.
Також легкоплавкий припій варто обрати для паяння радіоелектронних елементів. До складу легкоплавких припоїв найчастіше входять олово, кадмій, вісмут, цинк, рідше свинець. Якщо ви плануєте працювати з радіоапаратурою, обирайте прутки припою з температурою плавлення до 140 градусів.
Для лудіння плат варто обрати спеціальні припої, температура плавлення котрих не перевищує 100 градусів. Такі припої значно полегшують та пришвидшують процес лудіння.
Тугоплавкі припої починають плавитися, починаючи з відмітки в 400 градусів. Такі припої актуальні для професійного промислового зварювання, де необхідно зєднувати масштабні деталі. До складу тугоплавких припоїв входить мідь, срібло, нікель чи магній. Такі прутки дуже міцні та масивні, тому не підходять для домашнього використання. Найчастіше такі припої застосовують для паяння чавуну чи латуні.
В окрему категорію винесемо припій, що містить флюс усередині, також він маркується як трубчастий припій. Це порожнисті прутки, всередині котрих розміщено флюс. Під впливом високої температури припій плавиться, флюс виділяється, виконуючи захисну функцію.
Працювати з такими припоями дуже зручно, адже вони одразу забезпечують плавлення металу та захищають деталі. Відповідно, в ході процесу вам не потрібно витрачати час на нанесення флюсу. Проте важливо розуміти, що такі припої лише трохи покращують якість швів. Якщо вам потрібно отримати ідеальні результати, краще витратити час та наносити окремо припій та флюс.
Відомі виробники припою
Найчастіше для паяння професіонали використовують припій торгових марок AudioQuest та WBT. Для паяння дрібних деталей, наприклад, елементів радіоелектроніки, варто застосовувати срібний припій з низьким вмістом свинцю, від бренду AudioQuest.
Обрати припій для паяння дрібних чи великих деталей, в домашніх чи промислових умовах, вам допоможуть консультанти магазину ShowTime.