Сучасні колонки дозволяють відтворювати музику в записі або живому виконанні із забезпеченням найкращої якості. Для цього в них використовується конструкція із удосконаленим пристроєм електродинамічної головки, тобто динаміка. Вибір такої системи дуже складний, оскільки потрібно врахувати багато актуальних деталей, наприклад, присутність у ній підсилювача. Адже в наявності даного компонента полягає відмінність між активними та пасивними колонками.
Активні або пасивні колонки: різниця в конструкції, функціональних можливостях, перевагах та недоліках
Грубо кажучи, якщо акустична система виготовлена з підсилювачем, вона називається активної. Але якщо цей елемент відсутній, то така акустична система вважається пасивною. Крім того, кожна з цих конструкцій має свої переваги і недоліки. Тому відмінність між активними і пасивними колонками ширше, ніж наявність підсилювача.
Активна АС
- Якщо придбати таку колонку, то до неї не потрібно буде купувати підсилювач, оскільки він спочатку вбудований. До того ж даний модуль підібраний так, щоб він максимально органічно поєднувався з іншими компонентами системи. Завдяки цьому покупцеві не доведеться розбиратися з тонкощами вибору відповідного підсилювача.
- Часто в таких колонках ставиться навіть по два підсилювальні модулі. Вони розраховані на низькі та високі частоти драйверів. Завдяки цьому суттєво покращується якість звуковідтворення.
- Відмінність між пасивними та активними колонками полягає також у тому, що в останньому випадку в підсилювачі є DSP процесор з попередньо встановленими налаштуваннями. Покупець повинен буде лише під’єднати акустику до звуковідтворювальної апаратури та отримувати якісне звучання. Крім того, акустичні системи активного типу мають такі переваги:
- відмінне звучання музики за будь-якої гучності;
- легкість, компактність, мобільність обладнання;
- придатність для використання на величезних майданчиках;
- поширення потужності звуку великі відстані;
- простота експлуатації ас із встановленим підсилювачем;
- витримка тривалих інтенсивних навантажень на колонки.
Пасивна АС
- Якщо розібратися, в чому полягає різниця між активними та пасивними акустичними системами, це дозволить вибрати оптимально підходящий варіант обладнання для кожного конкретного користувача. Що ж до пасивного типу колонок, всі вони мають простішу конструкцію. Вони немає підсилювача. Це звичайні колонки з одним або декількома динаміками та фільтрами, розрахованими на високі та низькі частоти.
- Якщо така колонка використовується у професійних цілях, то до неї обов'язково потрібний підсилювач. Його потрібно правильно підібрати. Зате це дозволить користувачеві вибрати варіант саме такої потужності, на яку він розраховує.
- Якщо вибрати акустичну систему на 3 смуги, оснащену відповідно трьома динаміками, то до неї доведеться придбати додаткове обладнання у вигляді кросовера, контролера та іншої аналогічної апаратури. Тобто пасивна акустична система найбільше підходить для професіоналів, оскільки дозволяє їм сформувати оптимальний комплект обладнання. Отже, пасивний варіант вигідний з таких причин:
- найпростіша комунікація з іншими видами обладнання;
- можливість більш коректного налаштування за особистими уподобаннями;
- самостійний вибір покупцем оптимального підсилювача.
Щоб більш точно усвідомити різницю між активними і пасивними акустичними системами, в інтернет-магазині компанії Showtime можна скористатися за допомогою професійних консультантів. Завдяки цьому ви зможете вибрати найбільш підходящий вам варіант колонок.