Сучасні колонки дозволяють відтворювати музику в записі або живому виконанні із забезпеченням найкращої якості. Для цього в них використовується конструкція із удосконаленим пристроєм електродинамічної головки, тобто динаміка. Вибір такої системи дуже складний, оскільки потрібно врахувати багато актуальних деталей, наприклад, присутність у ній підсилювача. Адже в наявності даного компонента полягає відмінність між активними та пасивними колонками.

Активні або пасивні колонки: різниця в конструкції, функціональних можливостях, перевагах та недоліках

Грубо кажучи, якщо акустична система виготовлена з підсилювачем, вона називається активної. Але якщо цей елемент відсутній, то така акустична система вважається пасивною. Крім того, кожна з цих конструкцій має свої переваги і недоліки. Тому відмінність між активними і пасивними колонками ширше, ніж наявність підсилювача.

Різниця між активними та пасивними акустичними системами

Активна АС

 1. Якщо придбати таку колонку, то до неї не потрібно буде купувати підсилювач, оскільки він спочатку вбудований. До того ж даний модуль підібраний так, щоб він максимально органічно поєднувався з іншими компонентами системи. Завдяки цьому покупцеві не доведеться розбиратися з тонкощами вибору відповідного підсилювача.
 2. Часто в таких колонках ставиться навіть по два підсилювальні модулі. Вони розраховані на низькі та високі частоти драйверів. Завдяки цьому суттєво покращується якість звуковідтворення.
 3. Відмінність між пасивними та активними колонками полягає також у тому, що в останньому випадку в підсилювачі є DSP процесор з попередньо встановленими налаштуваннями. Покупець повинен буде лише під’єднати акустику до звуковідтворювальної апаратури та отримувати якісне звучання. Крім того, акустичні системи активного типу мають такі переваги:
 • відмінне звучання музики за будь-якої гучності;
 • легкість, компактність, мобільність обладнання;
 • придатність для використання на величезних майданчиках;
 • поширення потужності звуку великі відстані;
 • простота експлуатації ас із встановленим підсилювачем;
 • витримка тривалих інтенсивних навантажень на колонки.

Активні та пасивні акустичні системи

Пасивна АС

 1. Якщо розібратися, в чому полягає різниця між активними та пасивними акустичними системами, це дозволить вибрати оптимально підходящий варіант обладнання для кожного конкретного користувача. Що ж до пасивного типу колонок, всі вони мають простішу конструкцію. Вони немає підсилювача. Це звичайні колонки з одним або декількома динаміками та фільтрами, розрахованими на високі та низькі частоти.
 2. Якщо така колонка використовується у професійних цілях, то до неї обов'язково потрібний підсилювач. Його потрібно правильно підібрати. Зате це дозволить користувачеві вибрати варіант саме такої потужності, на яку він розраховує.
 3. Якщо вибрати акустичну систему на 3 смуги, оснащену відповідно трьома динаміками, то до неї доведеться придбати додаткове обладнання у вигляді кросовера, контролера та іншої аналогічної апаратури. Тобто пасивна акустична система найбільше підходить для професіоналів, оскільки дозволяє їм сформувати оптимальний комплект обладнання. Отже, пасивний варіант вигідний з таких причин:
 • найпростіша комунікація з іншими видами обладнання;
 • можливість більш коректного налаштування за особистими уподобаннями;
 • самостійний вибір покупцем оптимального підсилювача.

Щоб більш точно усвідомити різницю між активними і пасивними акустичними системами, в інтернет-магазині компанії Showtime можна скористатися за допомогою професійних консультантів. Завдяки цьому ви зможете вибрати найбільш підходящий вам варіант колонок.