Один із найпопулярніших на сьогодні приладів для трансляції відео — це проєктор. Його можна купити у безлічі спеціалізованих магазинів. Але великий асортимент пристроїв даного типу може збентежити навіть найдосвідченішого покупця. Наприклад, який проєктор краще вибрати – лазерний чи ламповий? Розібратися з цим питанням та зробити правильний вибір вам допоможуть наші консультанти.

Лазер чи лампа: який проєктор краще вибрати?

У процесі вибору проєктора потрібно виходити з багатьох критеріїв. При цьому потрібно враховувати розмір екрану, зал, кількість глядачів та інші параметри. Вибираються дані пристрої та за типом джерела світла. Найбільш поширені варіанти — лампові та лазерні. Проєктори якого типу найкраще вибрати? Це питання потребує більш предметного розгляду.

Ламповий проєктор

Лазерні проєктори в порівнянні з ламповими

Дані пристрої мають безліч переваг. Їх можна перераховувати нескінченно довго. Основні з них:

  • Висока якість зображення. Картинка виходить яскравою та чіткою. Освітлення екрана розподілене рівномірно. Передача кольору в такому випадку також відмінна, з широким діапазоном відтінків, з відмінною контрастністю на рівні ANSI.
  • Простота експлуатації. Такий проєктор не потребує заміни ламп, тому що джерело світла не виходить з ладу. Наприклад, ксенонову лампу необхідно міняти через кожні 1,5-3 тисячі годин роботи. Інакше може статися вибух, що потягне ремонт не тільки проєктора, а й приміщення. Хоча в лазерному проєкторі теж доводиться змінювати лазерний блок, але відбувається через 20-75 тисяч годин роботи пристрою. Перемикається пристрій дуже легко з 2D на 3D. Це зручно як для домашнього кінотеатру, так професійного кінозалу.
  • Економічна ефективність. Один лазерний проєктор потягне за всіма параметрами 2 лампи. Під нього не потрібно шукати та купувати лампи. Також такий пристрій споживає мало електроенергії. За цим показником він удвічі вигідніший за ксеноновий аналог. Крім того, лазерний проєктор виділяє менше тепла через менше споживання електроенергії. Тому під нього не потрібно забезпечувати витяжку, що просто необхідне лампового аналога при його професійному використанні.
  • Екологічність. Лазерний проєктор, замовити з доставкою, який можна в нашому інтернет-магазині, економно витрачає електроенергію. Крім того, він не становить екологічних ризиків, таких як небезпечні відходи.

Критерії вибору на користь лампи чи лазера

Існує безліч параметрів, на які потрібно звернути увагу, якщо необхідно вибрати та купити лазерний або ламповий проєктор. В інтернет-магазині Showtime вам порекомендують оцінити апарат, що зацікавив вас, з різних боків.

Якість та інші параметри зображення

За цим критерієм необхідно визначитися, ламповий або лазерний апарат вас цікавить. Під конкретне приміщення потрібно вибрати оптимальну яскравість та ANSI контрастність. Також потрібно ознайомитися з наявністю та тривалістю стабільної яскравості. Має значення відсоток охоплення світлового простору.

Лазерний проєктор

Економічність та простота обслуговування

Знову ж таки, важливо оцінити, скільки електроенергії витрачає прилад. Чим цей показник вищий, тим дорожче обійдеться обслуговування апарату. Під малоефективний у цьому плані апарат знадобиться ще й створення вентиляційної системи. Враховуються також допустимі температури, за яких прилад працюватиме нормально.

Це далеко не всі параметри, що дозволяють визначити, який проєктор краще вибрати лазерний або ламповий. У каталозі нашого магазину ви зможете зробити правильний вибір, ознайомившись із характеристиками конкретного товару та скориставшись допомогою наших консультантів.