Як свідчить статистика, останніми роками стрімко зросли продажі вінілових програвачів та платівок. Це при тому, що ця сфера вже 30 років безнадійно просідала. Адже всі поголовно воліли спочатку магнітофони, а потім цифрове обладнання. Але чому за такого прогресу меломанів почали цікавити вінілові програвачі? У чому причини зростання попиту? Це добре відоме консультантам нашого інтернет-магазину Showtime.

Вінілове відродження: у чому причини попиту на вінілові програвачі?

Таке музичне обладнання було популярним до середини 80-х років минулого століття. Воно поступилося магнітофонам, компакт-дискам та іншим цифровим форматам. Ніхто не міг подумати, що вінілові платівки, які пішли в небуття, різко стануть затребуваними у 2010 році. До сьогодні цей інтерес лише зростає. Але чому знову стали популярними вінілові програвачі та платівки? Кількість охочих придбати компакт-диски навпаки швидко зменшується. І причин таких явищ багато.

Вінілові програвачі

Суперечливі причини повернення вінілу

Хоч як це парадоксально, але причиною популярності вінілових програвачів є поширення стрімінгових платформ. Люди слухають музику скрізь — у дорозі, на роботі, на природі. При цьому використовують цифрові пристрої. Але така велика кількість цифри, напевно, починає набридати. І тоді виникає бажання слухати абсолютно протилежні музичні формати. Це одна з причин, чому зростає кількість охочих купити вініловий програвач. В Україні, як і у всьому світі, така тенденція стає дедалі помітнішою.

Бажання підтримати улюбленого співака чи гурт

Багато сучасних виконавців почали випускати нові альбоми на вінілових платівках. Здебільшого це співаки та групи, які мають величезну кількість фанатів. Один із них — Оззі Осборн. Він записав boxsat, що складається з 24 платівок.

Вінілова культура та пристрасть до колекціонування

Прослуховування музики на вінілових програвачах це цілий ритуал. Його естетика також приваблює любителів музики. Така культура сформувалася частково на основі голлівудських фільмів, у яких герої манірно ставлять улюблену платівку, дбайливо утримуючи її одними пальцями. У цих фільмах культивувалася любов до колекціонування платівок. Це частково стало ще однією причиною, чому стають все більш популярними вінілові програвачі. На колекціонерів розрахований випуск унікальних вінілових синглів. Щоб отримати такі зразки до своєї бібліотеки, меломани переплачують шалені гроші. Один із яскравих прикладів — випуск Джеком Уайтом та компанією Tird Man Records оригінальної платівки, заповнений зсередини блакитною рідиною.

Вініловий програвач

Перспективи вінілу в оцінках провідних експертів

Як показує динаміка продажів, інтерес до вінілу лише зростає. З'явилося багато фабрик, що спеціалізуються на випуску вінілових програвачів та платівок. Сьогодні в США їхня кількість наближається до сотні. Крім того, зростає кількість інноваційного обладнання та технологій, спрямованих на виготовлення вінілової продукції. Так, у Канаді винайшли верстат, що діє на основі газового нагрівача. І це лише мала дещиця від усіх сучасних інновацій, спрямованих на розвиток вінілової галузі.

До речі, якщо вам потрібно вибрати та замовити вініловий програвач, в інтернет-магазині Showtime ви знайдете найкращі їх зразки. Розібратися з вибором та оформленням замовлення вам допоможуть наші досвідчені консультанти.