Екран — це завершальний елемент у ланцюжку установки для аудіовізуалізації. Від його характеристик залежить якість зображення. Але як правильно вибрати екран для проєктора? Розібратися із цим питанням допоможуть наші консультанти.
Що означає — правильний екран для проєктора?
Насправді транслювати зображення із проєктора можна навіть на стіну. Але це швидше нагадуватиме театр тіней, адже ні яскравості, ні контрастності, ні однорідності картинки при такому перегляді ви не дочекаєтеся. Адже інші поверхні не мають тих актуальних параметрів, які закладені в якісний проєкційний екран. Купити в Україні таке обладнання можна у багатьох спеціалізованих магазинах. Але найкращий вибір представлений на сайті нашої компанії Showtime. Адже ми відбираємо продукцію провідних виробників та пропонуємо її на найпривабливіших умовах.
Що таке екран для проєктора?
Дана конструкція входить до сучасних систем для презентації та домашніх кінотеатрів. Характеристики екрана так само важливі, як і параметри проєктора. Наприклад, під час ділової презентації графіки та тексти не будуть належним чином відбиватися, якщо транслювати їх на стінку або полотно, що не має належних властивостей. Насамперед важливо купити екран для проєктора, який відповідатиме таким стандартам:
- Ідеально рівна плоска поверхня. Завдяки цьому зображення відбиватиметься у бік глядачів, не переломлюючись і не спотворюючись. В результаті картинка чудово сфокусується і вийде максимально детальною.
- Відповідний розмір. Сучасні проєктори можуть транслювати зображення із величезним збільшенням. Тому під них можна вибрати екран збільшеного формату. Але його розміри у будь-якому випадку повинні відповідати параметрам проєктора.
- Однорідність зображення. Цього можна досягти, якщо матеріал проєкційного екрана буде гладким, рівним, без зернистості. При рівномірному розсіюванні світла по полотну проєкційного екрана зображення буде однорідним, з оптимальним кутом огляду в усіх напрямках.
Які функції екрана проєктора?
Такий елемент візуальної системи, як екран для проєктора з каталогу будь-якого виробника, призначений для відтворення зображення, що транслюється, зі збереженням рівня якості та рівномірного розподілу світла проєктора в бік глядачів. Проєкційне полотно оброблено спеціальним покриттям, що відбиває. Його завдання — спрямовувати світло в зал для глядачів. Характеристики проєкційного екрана по-різному проявляються у різних умовах. Залежать вони від освітленості залу для глядачів, віддаленості проєктора, його розташування, яскравості променя, розміщення і кількість глядачів.
Як правильно вибрати проєкційний екран?
У процесі вибору даного елемента необхідно враховувати кілька ключових чинників. Насамперед до них належать:
- Тип екрану. Їх буває 4 види. Класифікація визначається за керуванням, яке може бути ручним або електричним. Також розрізняють екрани мобільності, відповідно до якої вони можуть бути стаціонарними або портативними.
- Формат зображення. Його вибір залежить від способу проєктування. Найбільш поширений — 4:3, так званий комп'ютерний чи телевізійний. 16:10 — використовується для професійних презентацій. 16:9 вважається телевізійним форматом. 1:1 — це універсальний формат, який підходить для більшості джерел сигналу.
Є безліч інших критеріїв, як правильно вибрати екран для проєктора. Розібратися з ними допоможуть наші професійні консультанти.