Зазвичай при покупці квартири або будівництві житлового будинку мало хто підбирає приміщення з прицілом на розміщення домашнього кінотеатру. Тому кімнати виходять заставленими меблями, не кажучи вже про відсутність спеціального затемнення. Але як вибрати проєктор для домашнього кінотеатру, враховуючи обстановку, що сформувалася в приміщенні? Розібратися з цією проблемою допоможуть спеціалісти компанії Showtime.
Вибираємо проєктор для домашнього кінотеатру
Багато сучасників надають перевагу проектору в системі домашнього кінотеатру, а не телевізору. Адже він дозволяє формувати зображення досить великого розміру.
Вибір проектора за вартістю
Якісні проектори для домашнього кінотеатру у Києві, Львові, Харкові мають величезний попит. Такі пристрої розкривають нові можливості перед глядачами. А ціна такого проектора в рази нижча за телевізор:
- найдоступнішими за вартістю є проєктори простого типу;
- після них йдуть офісні прилади, у яких важлива наявність виходу HDMI;
- наступними за рейтингом є лампові Full HD або Led Hd проектори;
- більш якісні — лампові та Led проєктори з Full HD та налаштуваннями кольору;
- вище за вартістю проєктори, у яких передбачено наявність 4К дозволу;
- найдорожчими є пристрої під повне затемнення та за допомогою 4К.
Вибір під місце встановлення
Перед тим, як вибрати та замовити проєктор для домашнього кінотеатру, важливо передбачити, чи зможе він вписатися у відведене під нього місце. Тому слід оцінити вихідні умови, що склалися у приміщенні. Основні критерії у плані можна позначити кількома пунктами.
Вибір віддалення від екрана
- Стандартні проєктори з простим об'єктивом потрібно встановлювати в середньому на відстані від 1 до 2 розмірів ширини зображення, що формується. Це найпоширеніший варіант.
- Проєктори короткофокусного типу можна наблизити до екрана на 0,5 ширини зображення. Це також найпопулярніший варіант проекторів, які знайдуться в асортименті більшості виробників.
- Проєктор ультракороткофокусного типу. Такі пристрої можна розміщувати практично впритул до екрана. Це дуже вигідно, оскільки не вимагає великого приміщення, спрощує керування та виключає ризик затінювання картинки.
Вибір яскравості зображення
Дуже важливо, щоб вибраний прилад забезпечував оптимальну яскравість зображення. Але якщо вибрати варіант із найкращою яскравістю, то на такий проєктор для домашнього кінотеатру ціна буде значно вищою. Це не завжди раціонально для побутового використання такого обладнання. У процесі вибору можна враховувати яскравість та потужність приладу, орієнтуючись на такі стандарти:
- 500 лм. Це найпоширеніший показник для LED проєктора, він розрахований на ширину зображення менше 2 м і споживану потужність від 50 Вт.
- 100 лм. Це яскравість потужніших LED проєкторів. Вони підходять для трансляції зображення завширшки від 2 до 2,5 м. Такий яскравості відповідає потужність приладу від 100 Вт.
- Від 2000 до 4000 лм. До цієї категорії відносяться лампові проєктори із шириною зображення від 3,5 м. Для такої яскравості потрібний проєктор потужністю від 190 до 210 Вт.
Вибір роздільної здатності
Одними з кращих у цьому плані є проєктори Full HD або за допомогою 4K. Але у них бажано наявність DLP матриці. У такому разі не буде помітна міжпіксельна сітка. Крім дозволу, важливо брати до уваги якість сигналу.
Якщо у вас ще залишилися питання, як вибрати проєктор для домашнього кінотеатру, в інтернет-магазині Showtime вам допоможуть прийняти гарантовано точне рішення. Придбане обладнання прослужить вам багато років, забезпечуючи якісне зображення.