Навушники використовуються в різних ситуаціях. З їхньою допомогою зручно слухати музику та книги, спілкуватися та вивчати іноземні мови. Вони можна сидіти біля комп'ютера або займатися спортом. Тому один із критеріїв того, які навушники вибрати, це те, що ви плануєте слухати. Але це далеко не єдиний параметр, який потрібно орієнтуватися.

Які навушники вибрати?

Вибір за типом навушників

Навушники випускаються з різних видів. У процесі вибору за цим критерієм необхідно орієнтуватися на власні переваги та специфіку експлуатації аксесуарів. Найбільш поширеними вважаються:

  • Вкладиші. Такі навушники ще називають таблетками чи краплями. Вони відрізняються компактністю та доступною вартістю. Проте водночас вони можуть забезпечити потужну звукоізоляцію. А через стандартний радіус можуть погано триматися у вухах у деяких користувачів. Але на такі навушники ціни відчутно нижчі, ніж на більшість інших моделей.
  • Вставні. Такі навушники називають вакуумними. Вони надійно фіксуються в юшці за рахунок того, що в них використовуються силіконові насадки амбушюри. Їм властива чудова звукоізоляція. Тому якість звучання у них краща, ніж у вкладишів. Однак вони надають суттєве навантаження на апарат слухового органу людини.
  • Накладні. Навушники такого типу можуть фіксуватися на вусі, потилиці чи оголов'ї. Вироби відрізняються легкою вагою та компактністю. Сам динамік досить великий, завдяки чому забезпечується гарна ізоляція та звучання. На це потрібно звертати увагу в процесі вибору таких навушників, оскільки в деяких моделях конструкція досить добре продумана.
  • Повнорозмірні. Це навушники типу, що охоплює. Їх також називають моніторними. Вони використовуються об'ємні амбушюри і оголовье. За рахунок цього дані навушники здатні забезпечити найкращі акустичні параметри та відмінну звукоізоляцію. Однак вибираючи такі навушники, бажано купити моделі з легкою вагою. Також потрібно перевірити їх комфортність на голові та вухах.

Акустичне оформлення

За цим критерієм розрізняють навушники відкритого, закритого або напіввідкритого вигляду. Якщо навушники відкриті, зовнішні звуки без проблем надходять у слуховий апарат. Однак і оточуючі чують музику з них. Такі навушники забезпечують чистий, збалансований звук. Але щоб максимально захиститись від сторонніх шумів, рекомендується вибирати закриту фурнітуру. Її недоліком може бути зміщення балансу частот у бік басів.

Вибір за чутливістю

Це рівень звукового тиску. Чим він буде вищим, тим сильнішу гучність у навушниках можна налаштувати.

Діапазон прийнятних частот

Багато виробників вказують некоректні дані щодо цього параметра. Але купити навушники важливо з огляду на те, що людський слух не сприймає звучання понад 16 кГц. Тому якщо в характеристиках товару вказаний діапазон від 20 Гц до 20 кГц, то принаймні верхній рівень однозначно є не просто неактуальним, а фіктивним.

Імпеданс чи опір

Чим він вищий, тим більше має бути напруга, щоб потужність була відповідною. Високим розумом вважаються навушники, які видають опір від 150 до 300 Ом. Для моделей на 80 Ом буде потрібно підсилювач.

Навушники

Вибір навушників за потужністю

Це електрична характеристика звуку. Від неї залежить гучність звуку. Має значення також чутливість. Чим вона, а також потужність буде вищою, тим більшу гучність зможуть видавати навушники.

Є безліч інших критеріїв, на які потрібно звертати увагу перед тим, як вибрати навушники. Але ви завжди можете скористатися допомогою наших консультантів, а також інформацією карток товарів, представлених у нашому каталозі.