Ресивер — це обладнання для гучного зв'язку, що складається з електроакустичного підсилювача та радіоприймача. Ресивери доповнюють простіші музичні системи та системи домашнього кінотеатру. Завдяки їм можна приймати та відправляти сигнал на такі пристрої, як телевізор, телефон, радіо або приставка, а також отримувати зображення та звук високої якості. Сучасні приймачі забезпечують бездротове підключення Wi-Fi та Bluetooth, а також можуть мати додаткові вбудовані модулі, наприклад радіо.
Ресивер — на що звернути увагу при виборі?
Найбільш важливим моментом є відмінність між двоканальним стереоресивером та багатоканальним ресивером для домашнього кінотеатру (AV). Стереоресивери — це звичайні підсилювачі з радіоприймачем, які дозволяють слухати музику з якісним звучанням. Як двоканальні пристрої, вони дозволяють підключити дві колонки, а в деяких випадках і сабвуфер. У свою чергу, AV-ресивери являють собою пристрої з більш просунутою технологією, які в основному використовуються для інсталяцій домашніх кінотеатрів. Набір колонок (5,6 або 7 акустичних систем + сабвуфер) можна підключити до багатоканальних ресиверів для надзвичайного просторового сприйняття. Завдяки цьому звичайний домашній кінотеатр перетворюється на мультимедійний розважальний центр.
Класикою серед ресиверів є стереоресивер. Складається з підсилювача та радіотюнера, він утворює, так би мовити, центр управління стереосистемою. Ресивери посилюють вхідні сигнали з різних пристроїв, таких як програвачі компакт-дисків та інші компоненти. Вони відтворюють аудіосигнали у стереозвучанні, рідше зі зміною динаміка 2.1. Продукти розрізняються за своїми властивостями та доступними сполуками.
Властивості та особливості стереоресиверів
Більшість моделей передають радіоприйом класичним способом. Дуже мало продуктів, які також підтримують цифровий радіоприймання через DAB або DAB+. Це також стосується можливостей підключення до інтернету. Тут виробники покладаються на перевірені часом аудіо носії, такі як аудіо компакт-диски та вінілові платівки.
Є деякі відмінності щодо підключення. Кількість входів і виходів також відіграє при прийнятті рішення про покупку. Залежно від того, для чого ви використовуєте приймач і які пристрої чи компоненти ви хочете підключити, це ключові особливості, про які вам потрібно знати заздалегідь. З'єднання чинч є аналоговими та відповідають за традиційні носії та формати, такі як аудіо компакт-диски. Це, звичайно, частина стандартного обладнання, вони відрізняються лише кількістю входів чи виходів. Оптичні або коаксіальні роз'єми SPDIF можуть передавати цифрові формати, які не такі важливі для стереозвуку. Якщо ви хочете відтворювати музику з iPhone або iPod, необхідно мати відповідні сумісні інтерфейси. До них відносяться USB-інтерфейс для потокової передачі звуку з мобільних пристроїв, але не підтримується більшістю продуктів. Фонокоректор корисний для підключення програвача вінілових пластинок до ресивера.
Висновок
Якщо ви хочете купити дешевий стереоресивер, ви можете вибирати між моделями початкового рівня та якіснішими моделями з великою кількістю функцій. У невеликій кімнаті рекомендується вихідна потужність нижче 120 Вт.